• Currently 3/5 Stars
Дуже дякую за швидку доставку і розуміння моєї ситуації. Мені ...
Яніна, 05.09.23 08:39
  • Currently 3/5 Stars
Спасибо вам за ваше профессиональное обслуживание и большой выбор товаров! ...
Андрей Гулько, 16.08.23 12:55
  • Currently 3/5 Stars
Duzhe dyakuyu!
Oleg, 21.07.23 09:54

Акваріуми корисні для душі


15 июня 2021 г.

Акваріуми корисні для душі

Дослідники з Національного морського акваріума в Плімуті довели, що акваріуми та риби, які в них живуть, пропонують таку ж форму релаксації. Коли один із резервуарів був відновлений і поступово наповнювався новими водними істотами, вчені скористалися можливістю, щоб провести невелике дослідження.

Спостереження за спостерігачами

Дослідники спостерігали за відвідувачами, які дивилися в новий акваріум, і вимірювали різні параметри, зокрема, їх кров’яний тиск і пульс, щоб зробити висновки про рівень їхнього стресу. Вони також використовували опитування, щоб дізнатися про здоров’я відвідувачів. Учасники надали інформацію про своє психічне благополуччя. І результати були очевидні: «Ми змогли показати, що підводні пейзажі позитивно впливають на настрій людей», — пояснює головний дослідник Дебора Кракнелл.

Є що подивитися

Спостереження за рибками в їхньому підводному світі істотно вплинуло на рівень стресу відвідувачів. Чим довше вони спостерігали за рибою, тим сильніший був вплив. Щоб прояснити це, вчені записали дані в трьох різних точках: коли в акваріумі була тільки вода, коли він був наполовину заповнений мешканцями, і знову, коли акваріум був повністю заповнений рибами та рослинами. Вони прийшли до висновку, що чим більше істот в акваріумі, тим сильніший ефект. Дивлячись на акваріум, відвідувачі розслаблялися й у них знижувалася частота серцевих скорочень.

Гавань релаксації

Досі великі центри вивчення акваріумів розглядали себе насамперед, як місця навчання та роз’яснення. «Але вони також можуть запропонувати абсолютно інші переваги», — стверджує доктор Сабіна Пал, співавтор дослідження. У стресовий час підводний світ може слугувати притулком для спокою й розслаблення — особливо для людей, у яких немає можливості насолоджуватися природою. Спостереження за рибками, плаваючими в акваріумі і тривалі занурення у відчуття, знижує стрес і допомагає довше залишатися здоровим. І, як пояснює пані Кракнелл, акваріум не обов’язково мусить бути величезним: «Уже кілька разів було продемонстровано, що навіть маленькі домашні акваріуми заспокоюють організм і знижують стрес».

Акваріуми — відмінний вибір для всіх, а не тільки для досвідчених акваріумістів. Крім заспокійливої ​​дії, вони прості в догляді й не займають багато часу. Але догляд важливий — тільки доглянутий акваріум буде гарно виглядати, збереже здоров’я ваших рибок і допоможе вам почувати себе добре. Акваріум із різними водними рослинами, рибками та іншими мешканцями може стати привабливим елементом у будь-якому будинку й є корисним для душі — як для вас, так і для ваших гостей.